Rachunkowość

Trudności organizacyjne w firmie. Co zrobić? Do jakiego miejsca udać się po wsparcie? Zapoznaj się z naszymi poradami

biuro rachunkowe
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Spora część z nas ma kłopot ze zrozumieniem i ogarnięciem zagadnień prawnych i podatkowych. Nic dziwnego – dla przeciętnej osoby bez wykształcenia ekonomicznego mogą być one dość złożone i skomplikowane. Czasem mamy kłopot z uzupełnieniem nawet normalnego składanego co rok PIT-u, a co dopiero powiedzieć o trudniejszych zagadnieniach.

Jak każdego roku oczekuje na nas rozliczenie pit - rozliczenie jest naprawdę proste

rozliczenie
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Wraz z rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego stajemy przed koniecznością złożenia rocznego zeznania PIT. W obecnym roku będzie to PIT 2014. Ażeby tego dokonać jesteśmy w stanie złożyć osobistą wizytę w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zameldowania albo również skorzystać z programu e-deklaracje który służy do elektronicznego konstruowania formularzy takich jak PIT 36, PIT 37 i wielu innych.

Dlaczego warto jest założyć firmę za naszą zachodnią granicą i o czym należy pamiętać?

Wrocław
Author: Ministerio de Relaciones Exteriores
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj można by założyć działalność gospodarczą na obszarze całej Unii Europejskiej. Polscy obywatele mogliby zakładać firmy w jakimkolwiek państwie UE również na terenie Niemiec. Jeśli zdecydujesz się na założenie firmy w tym państwie, musisz dokonać wyboru formy prawnej takiej firmy.

Jeśli w niedalekim czasie zamierzasz zacząć własną działalność gospodarczą, warto zapoznać się z obowiązującymi formalnościami i zaangażować profesjonalną księgową, bądź biuro rachunkowe.

księgowa
Source: pixabay.com
System kapitalistyczny w Naszym kraju zdobywa własne apogeum. Na rynku nie funkcjonuje już zbyt wiele publicznych zakładów, w jakich otrzymuje się przeważnie stałą posadę. Z roku na rok wzrasta ilość nowo powstałych, indywidualnych, bądź paro osobowych firm, spół, startujących na podstawach nabytej wiedzy i doświadczenia. Pomysł na własny interes stał się prymarnym czynnikiem społeczeństwa. Zarobki w większych przedsiębiorstwach, nie są zadowalające, z tej racji wielu młodych, wykształconych ekspertów decyduje się działać na swoją rękę.