Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

O jakich środkach bezpieczeństwa na boiskach trzeba pamiętać?

Boiska sportowe potrafią przyciągać sporą ilość dzieciaków każdego dnia. Nie ma znaczenia, czy mowa tutaj o tych znajdujących się na terenie szkoły, czy tych położonych blisko osiedli.


To dobrze, iż odznaczają się one tak dużą popularnością, ponieważ dzięki temu młodzi ludzie mają potrzebną ilość ruchu. Jednak tego typu miejsca muszą być zabezpieczone we właściwy sposób.


Bezpieczeństwo dzieciaków jest rzeczą ważną, z tego względu stan urządzeń znajdujących się na boisku musi być systematycznie pod kontrolą. Wiadomo wszak, że potrafią się one intensywnie zużywać, z tego względu od czasu do czasu konieczna będzie ich naprawa albo wymiana na nowe. Na przykład bramki do kosza, albo do nogi muszą zostać we właściwy sposób zabezpieczone, aby nie przewróciły się i zraniły dziecka. Tego typu sytuacje kończą się czasem naprawdę źle. Na takim obszarze nie może być jakichś niebezpiecznych przedmiotów, które mogłyby kogoś zranić. Szczególnie na początku, gdy teren się porządkuje, istotne będzie oczyszczenie go na przykład ze stalowych wystających z ziemi drutów oraz innych tego typu pozostałości, które mogą być w pobliżu.


piłkochwyty
Author: Wawel Service
Ze względów finansowych nie wszędzie jest to możliwe, natomiast na pewno na boiskach przydadzą się piłkochwyty. Co to jest? Chodzi o specjalne, wyższe siatki, które powodują, że piłka nie wylatuje za teren boiska.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tu podobne materiały - one także są wartościowe.

To wygodna rzecz dla dzieciaków, jakie nie muszą ciągle biegać po piłkę. Z kolei kwestie bezpieczeństwa również mają tu dużo do rzeczy, tym bardziej w miejscach, gdzie boisko leży blisko ruchliwej jezdni.


Zdarza się jednak, że nie każde z boisk, na jakim spędzają czas najmłodsi, jest właściwie przystosowane do takich aktywności. Dlatego opiekunowie powinni zwrócić uwagę na to, gdzie spędzają wolne chwile ich dzieci. Na szczęście jednak obecna sytuacja jest już o wiele lepsza, niż działo się to kiedyś.