plan

Śmieci już nie będą kulą u nogi

gospodarka odpadami wrocław
Author: Scott.Symonds
Source: http://www.flickr.com
Nieważne, czy mamy duże gospodarstwo domowe czy prowadzimy firmę, śmieci mogą być naszym utrapieniem, jeżeli nie wiemy komu je powierzyć. Dzisiaj owe informacje są wszędzie dostępne, wystarczy tylko po nie wyciągnąć rękę.


Należy zacząć od faktu, iż wszyscy właściciele domów oraz firm muszą płacić gminie większego miasta za wywożenie odpadów, jeżeli gmina wzięła na siebie obowiązek zajmowania się odpadami komunalnymi, tak, jak Wrocław.

W jaki sposób zadbać o atrakcyjny ogród?

sport - odwzorowanie
Author: Lock the Gate Alliance
Source: http://www.flickr.com
Każdy, kto posiada swój dom, wie oczywiście, że jednym z jego składowych może stać się ogród. Nierzadko nie przywiązujemy znacznej uwagi do jego wyglądu, a jest to raczej błąd. Jeżeli nie dbamy o ogród, staje się on brzydki i mało atrakcyjny, a piękny i zadbany ogród to miejsce, które może nam posłużyć w wielu sytuacjach
.

W jaki sposób samodzielnie zaprojektować ogródek?

projekt ogrodu
Author: Husqvarna
Source: Husqvarna
Kiedy zabieramy się do samodzielnego planowania ogródka poczytajmy wpierw profesjonalną literaturę, a później pomyślmy, jaką funkcję spełniać ma nasz ogród.


Kiedy na temat ogródków przeczytamy już wszystko, co tylko można, zadajmy sobie i krewnym kilka pytań, jakie pomogą nam w planowaniu naszego ogródka: czemu ogród będzie służyć (rekreacji czynnej, biernej - punkt do opalania oraz np. grillowania), a być może ma być reprezentacyjny; czy ogródek powinien dostarczać własnych owoców i warzyw - a może zestawiać wszystkie owe funkcje; czy ma być to projekt ogrodu dla "lenia", czy dla ogrodnika - hobbysty?


Gdy już odpowiemy sobie na te wszystkie kwestie, możemy zacząć planowanie ogrodu.

Czas na domowy zielnik

pompy
Source: flickr.com
Dodatek świeżej mięty w porannej herbacie, niepachnąca bazylia jak też oregano w sosie pomidorowym bądź świeża pietruszka do rosołku, brzmi apetycznie.


Jednak zanim zakupimy nasiona bądź sadzonki ziół zastanówmy się, czy i do czego będziemy ich używać.