Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób projektować billboardy? Poznaj kilka zaleceń, jakie mogą ci się przydać

Jeżeli twoim zadaniem jest stworzenie billboardu, a nigdy wcześniej tego nie robiłeś, przyda ci się kilka użytecznych rad, dzięki którym ustrzeżesz się porażki w tej dziedzinie. Trzeba bowiem orientować się, na co zwrócić uwagę, a wszystko pójdzie po twojej myśli i doskonale zareklamujesz konkretne towary bądź usługi.


billboardy
Author: Azchael
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze, billboard to jeden z materiałów reklamowych, więc musi przyciągać spojrzenie i przebić się przez natłok innych reklam tego rodzaju. Billboardy są stawiane przy drogach, z tej racji kierowcy oraz pasażerowie nie mają dużo czasu, aby się im przyjrzeć. W momencie, gdy koło niego przejeżdżają, muszą dostać wszystkie niezbędne im szczegóły, a ich oczy najpierw kierują się na środek billboardu. To w tym miejscu musi być zamieszczone sedno reklamy.

Plakat naklejony na billboardzie ma być prosty, a jego układ przemyślany. Najlepiej jest ograniczyć liczbę słów, by każdy miał możliwość przeczytania całej treści, np kliknij i sprawdź. Liczy się też właściwej wielkości czcionka i jasne kolory, które łatwiej utrwalają się w pamięci. Sukces wielokrotnie odnoszą billboardy ze szczyptą zaskoczenia - np. nieoczekiwaną grafiką.

Dobrze też stawiać na humor, gdy tylko nasze produkty bądź usługi dają się przedstawić w wesoły sposób. Jeśli nie - musimy użyć innych elementów. Zanim zdecydujemy się na umieszczenie zaprojektowanej reklamy na billboardzie, powinniśmy wydrukować ją i starannie się jej przypatrzeć, aby skontrolować czy nigdzie nie popełniliśmy błędu oraz czy wzbudza zaciekawienie, którego oczekiwaliśmy.


Gdy czegoś jej brakuje, powinniśmy dłużej popracować, by osiągnąć zamierzony rezultat. Zawsze też można zwrócić się o wsparcie do specjalistów, którzy w kompetentny sposób zaprojektują nasz billboard bądź naprowadzą nas na właściwy kierunek naszych prac (odwiedź witryna). Największymi uchybieniami jest zbyt mała czcionka bądź za małe grafiki, jakie nie są widoczne z daleka.

Nie spisują się także za jasne kolory, tym bardziej, iż jeśli użyjemy gorszej jakości farby, szybciej wyblakną, przez co niewiele będzie widać. Gdy wykorzystasz niniejsze wskazówki, na pewno możesz liczyć na efekt, jakiego oczekiwałeś. Najistotniejsze to właściwy projekt, zatem dokładnie przemyśl każdy jego szczegół.