Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

W co wyposażyć swego czworonożnego przyjaciela

Planując kupno psa, każdy przyszły posiadacz powinien się przygotować na ewentualność dbania o jego czystość, ciągłe wyprowadzanie, stworzenie mu należytego miejsca noclegowego, itd.. Na pewno każdy hodowca psa poświadczy, że piesek to nie jedynie radość, ale także i zobowiązanie.


Author: Ramón Portellano
Source: http://www.flickr.com
Niemniej jednak w obecnych czasach realizowanie wszystkich owych obowiązków można sobie ułatwić. W miejscu pracy posiadamy dojście do najnowocześniejszych technik, które wyręczają nas w wykonywaniu rozmaitych czynności. W opiece nad zwierzęciem także mogą wspomóc nas obroże antyszczękowe, lokalizatory czworonogów, niewidzialne ogrodzenia, pojniki automatyczne, itd.. Dzięki podobnym gadżetom niejeden właściciel pieska ma dużo więcej czasu dla siebie, a codzienne zadania stają się prawdziwą przyjemnością.

Gadżety wyjątkowo przydatne w codziennym życiu to współczesna automatyczne pojniki, które pozwalają czworonogowi pić bieżącą wodę o ciągłym przepływie. Dzięki takim urządzeniom pies popija czystą wodę, bowiem w środku tego rodzaju przyrządów zamontowane są filtry które oczyszczają wodę z sierści, piachu, oraz innych osadów. Pieski, które sprawiają wyjątkowe kłopoty w czasie nauki, winny zostać zaopatrzone w obroże elektroniczne. Z nimi trening czworonoga przebiega szybko i bezproblemowo. Korzystając z tego gadżetu trener zazwyczaj może wykorzystania paru stopni impulsów krótkich i długich, ostrzegawczych drgań, a nawet funkcji Booster. Jeśli natomiast idzie o legowisko, winno być ono rzecz jasna wielkością dostosowane do wielkości naszego pieska, a czyszczenie bądź pranie go nie może nam sprawiać nadmiernych problemów.

To samo tyczy się miseczek do karmienia. Najlepiej gdy są one podgumowane, wówczas nie ślizgają się po równej nawierzchni. Wszelkiego typu gadżety dla czworonogów wymienione wyżej a także obróżki i smycze dla psów, stosowne zabawki dla nich przeznaczone, szczotki oraz szampony, środki przeciw pchłom, gryzaki, kości, klatki dla psów (bardzo upraszczające transport czworonogów) nabędziemy w specjalistycznych sklepach zoologicznych (stacjonarnych lub też internetowych), a niektóre z nich również na stosownych półkach w większych hipermarketach.