Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Przedsiębiorcy wybierają leasing, jakie są powody?

Masz pomysł na własną firmę? Nie zwlekaj z jego realizacją. Tym bardziej, że, osoby noszące się z tym zamiarem, mogą być pewni wsparcia w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie prywatnej firmy - urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności oraz kusy przygotowujące ewentualnych przedsiębiorców.


Z ofertą dla przedsiębiorców, przychodzą również firmy leasingowe.

Właściciele firm, by móc prowadzić swoją działalność muszą się przemieszczać. Najłatwiej własnym autem. Lecz nie wszystkich z nich stać na zakup auta ze środków własnych (tym bardziej firmy dopiero co rozpoczynające swą działalność), zaś rezygnują z kredytów w obawie przed niewypłacalnością. Co wtedy? Pozostaje im usługa leasingowa lub wspomniany kredyt.

Na czym polega ich działanie i jakie mają zalety?

samochód
Author: NRMA Motoring and Services
Source: http://www.flickr.com
Leasing dla przedsiębiorstw jak , najkrócej rzecz ujmując polega na tym, że właściciel firmy, który dzierżawi auto, wynajmuje go osobie prowadzącej działalność gospodarczą.

Jeżeli opisywany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, nie wahaj się i zobacz szczegóły tutaj utrata pracy a kredyt - przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Wynika z tego, że nie kupujemy auta, a jedynie „wypożyczamy”. Oznacza to, że to nie na kliencie spoczywa obowiązek rejestracji, ubezpieczenia itp. Plusem ofert leasingowych jest to, iż, po wygaśnięciu umowy leasingowej mamy prawo nabyć auto, lub wynająć kolejne. Co można nabyć w formie leasingu? Przedmiotem leasingu może być wszystko co wspiera i ułatwia prowadzenie firmy, czyli środki transportu, specjalistyczne maszyny oraz bardziej „egzotyczne” przedmioty jak np. komory wędzarniczo-parzelnicze czy suwnice natorowe 2-dźwigarowe.

Zasady udzielenia kredytu opierają się na innych zasadach. Jeśli planujemy zakupić samochód, samemu należy zająć się się formalnościami związanymi ze zbyciem samochodu. Także obsługę techniczną oraz polisę ubezpieczeniową powinniśmy zorganizować samodzielnie. Ponadto, przy kredycie samochodowym procedura jest nieco bardziej skomplikowana, z kolei leasing postrzegany jest jako bardziej dogodny z uwagi na korzyści podatkowe a także mniejsze formalności.
Nabywając przedmiot za gotówkę, klient znacznie obniża swoją płynność finansową, albowiem musi wyłożyć całą kwotę na zakup przedmiotu. W leasingu, leasingobiorca wnosi jedynie wkład własny i ustala takie raty miesięczne, aby pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki tej formie finansowania można wykorzystać działanie tzw. dźwigni finansowej, gdyż dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swojego majątku, nabędziemy np. nie jedną maszynę, a dwie i dzięki temu uzyskać większe zyski ze swojej działalności.