Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Które roślinki były kiedyś sadzone w doniczkach oraz do jakiego celu one służyły?

Twierdzi się, że Amazonia to tzw. zielone płuca świata. Tamtejsze lasy produkują tlen, jaki jest tak wartościowym dla wszelkich ludzi składnikiem. A czy pamiętasz, że niektóre zwykłe z pozoru doniczkowe kwiaty także potrafią wytwarzać wspomniany tlen?


Tak, wystarczy tylko w sklepie z kwiatami nabyć takie kwiaty jak skrzydłokwiat czy też aloes. Następnie posadzić sadzonki w osobne donice oraz postawić je przykładowo w sypialni. Jest to prawie poręka szczęśliwego oraz spokojnego nocnego odpoczynku. Warto także dopowiedzieć, że kwiatki te nie tylko produkują w nocy tlen, ale także absorbują dwutlenek węgla. Tak, to ponadprzeciętne rośliny, które faktycznie należałoby nabyć do domu. A kiedy już je będziemy mieli, być może zaciekawią nas ponadto odmienne rośliny? Jest ich tak wiele, że Wybór faktycznie nie jest łatwy. Być może palmy, kaktusy albo hortensje? Do Starego Kontynentu dotarły one w XVIII wieku, lecz wyłącznie do najbogatszych rodzin.
BMW 323i E30 JPS
Author: jeremyg3030
Source: http://www.flickr.com


A czy pamiętasz, że wszelakie donice służyły także do przechowywania niezwykle znacznych roślin? Naziści używali ogromne donice, aby zasadzić w nich wielkie drzewa. Taki zaskakujący pozornie pewnik stanie się w większym stopniu nieskomplikowany, jeśli poznamy fakt, że takie drzewa w doniczkach były przez nich wykorzystywane jako znakomity swoisty parawan dla różnorodnych domów albo różnych obiektów o znaczeniu militarnym. Obecnie również sadzimy drzewa (zobacz profesjonalne wycinanie drzew) w doniczkach, co jest szczególnie dostrzegalne w zimie, gdyż takimi drzewkami są wszelkie choinki.


Na co dzień wszakże znacznie częściej spotyka się wszelkie odmienne, dużo mniejsze rośliny pokojowe, które stoją na prawie każdym parapecie w jakimkolwiek domu.