Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju drewno pali się także wtedy, jeżeli jest mokre, a które jest niepalne?

Różnego typu rodzaje drewna lub surowców drewnopodobnych używane są nie tylko w meblarstwie, ale i w rzeźbiarstwie czy też szkutnictwie. Mogą mieć one odmienne właściwości i to zależnie od nich posiadają dużo różnych zastosowań.


Przykładowo drewno z tego typu drzewa jak brzoza ma dobre właściwości mechaniczne i jest proste w obróbce na tokarce.
sauna
Author: Hotel Arthur
Source: http://www.flickr.com


Drzewo to pali się nawet w tym czasie, kiedy jest mokre. Stosuje się je w przemyśle drzewnym czy też w meblarstwie. Jest ono ciężkie i średnio twarde.

Nie zwlekaj - jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to bieżący materiał (https://www.artimbo.pl/panele-ogrodzeniowe,g60.html) da się też przejrzeć pod wskazanym linkiem. Wiadomości opracowaliśmy dla Ciebie z przyjemnością.

Buk zwyczajny z kolei jest niezwykle twardy i spoisty. Jest często wykorzystywany w technice czy w przemyśle meblarskim. Doskonale nadaje się na parkiety, na sklejki czy też na płyty wiórowe. Produkuje się z niego narzędzia czy też beczki albo skrzynki narzędziowe. drzewo dębu jest relatywnie ciężkie oraz twarde. Ma szerokie wykorzystanie w stolarce wewnętrznej czy w przemyśle meblowym. Przez wzgląd na swoją dużą wytrzymałość na ścieranie, jest zazwyczaj wykorzystywane do produkowania klepek podłogowych. Przedmioty wykonane z dębu z upływem czasu ulegają ściemnieniu. Niestety w chłodniejszych temperaturach takie drewno posiada skłonności do pękania.


budowa - portret
Author: Comrade King
Source: http://www.flickr.com


Drewno pochodzące z drzewa jesionu jest z kolei twarde i gibkie. Stosuje się je w stolarstwie i w meblarstwie. Ciemny jesion jest bardziej wytrzymały oraz bardziej twardy niż dębina. Jesion występuje w aż 16 odcieniach. Im jest ono ciemniejsze, tym bardziej jest twarde. Drewno pochodzące z sosny jest bardzo miękkie oraz łatwe w obróbce. Ma ono dobrą wytrzymałość mechaniczną. Jest ogólnie stosowane w stolarstwie czy też do tworzenia sklejki lub papieru. Tego typu drewno jest dobre na okleiny montowane wewnątrz czy do stolarki okiennej.
Z takiego drewna produkuje się także meble czy też posadzki. Niezwykle interesującym gatunkiem drewna jest zupełnie ogniotrwała tropikalna garapa, jaką stosuje się do układania z niej posadzek na tarasy.