Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Jaki charakter do ogródka wybrać, jeżeli mamy małą działkę?

Charakter ma wpływ nie tylko na typ wybieranych składników małej architektury, kolory nawierzchni, lecz także ma wpływ na gatunkowy układ rabat ogrodowych.


Możliwości jest niezwykle wiele. ogród przede wszystkim musi pasować stylistycznie do bryły budynku, jak i powinien również być dostosowany do pejzażu w pobliskiej okolicy.


osiedla
Author: nakashi
Source: http://www.flickr.com
Także uwzględnić należy funkcje jakie ogród ma spełniać. Ogródki w stylu wiejskim posiadają bardzo wiele wdzięku i znakomicie się w nich wypoczywa. Sprawia to mała architektura, która jest stworzona z naturalnych surowców a także rośliny, które przywodzą na myśl babcine grządki, które były pełne maków czy dzwonków. W środku miasta lub przy nowoczesnym domu ogród w charakterze wiejskim wyglądał będzie trochę osobliwie. Dziwnie także przestawiałby się ogród w stylu orientalnym, który posiada olbrzymie boisko do grania w piłkę pośrodku. Styl minimalistyczny z kolei niełatwo sobie wyobrazić na wsi, pośród borów i pól. Jednak w mieście jak najbardziej się taki charakter sprawdzi.


Przede wszystkim, jeżeli posiadamy małą działkę. Wybór charakteru ogrodowego nie jest łatwą sprawą, ponieważ niezwykle dużo spraw należy wziąć pod uwagę. To, co najważniejsze jednak jest, to żeby w tym wszystkim nie zapomnieć o tym, że ma to być dla nas wyśniony zakątek wypoczynku. Ma być również czymś w rodzaju zielonej bazy lub prywatnego raju. Rośliny jest to chyba jedna z najważniejszych spraw w jakimkolwiek ogrodzie. To akurat rośliny podkreślają jego wygląd oraz określają styl. Sprawiają również, że ogród wyróżnia się z otoczenia. Dlatego też warto poświęcić szczególną uwagę i dokładnie zdecydować się na rośliny do ogrodu.


Jeżeli zdecydujemy się na ogród (Polecam wędzarnia gazowa od Produktypremium) regularny oparty przykładowo na liniach prostych, nasadzenia muszą również podtrzymywać tę tendencję. Nie za bardzo dobrze będzie prezentowało się, jeśli te proste linie teraz wypełnimy jakimikolwiek falującymi i pływającymi roślinami. Ta postać nadaje się bardziej do ogródków nieregularnych z łagodnymi liniami.