Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Co interesującego Bieszczady proponują obecnym, baza noclegowa z tego rejonu kraju.

Niedostępne, dzikie i mające wspaniałą przyrodę - z tym właśnie będą się kojarzyć większości z nas Bieszczady. I faktycznie tak jest, bo ten niezwykły rejon naszego kraju po dziś dzień zachował to, z czym przez lata się kojarzył.

W przeciwieństwie do pozostałych gór bieszczadzkie szlaki cały czas są puste, zwłaszcza te leżące nieco na uboczu, nie ma także tak często widzianej w innych rejonach turystycznych ogromnej komercji. Wszystko to sprawia, że w Bieszczady przybywają odpoczywać ludzie, którzy naprawdę kochają te góry, ich wyjątkowy klimat i przepiękną przyrodę. W Bieszczadach jeśli tylko się chce, to da się zniknąć na długi czas, daleko od cywilizacji, komputerów i telefonów komórkowych. Miejsca w nich jest taka ilość a turystów tak niewiele, że nawet najpopularniejsze szlaki są pustawe - rzecz zupełnie niemożliwa przykładowo w Tatrach czy Beskidzie Żywieckim. A że Bieszczady są górami o sporej powierzchni, to nawet turyści zamierzający wykorzystać tam nieco dłuższy urlop będą miały bez przerwy co robić.

Rzecz jasna to, że Bieszczady są uważane za niedostępne i dzikie wcale nie będzie oznaczać, że turyści są tam niemile widziani. Jest zupełnie inaczej, turystyka dla tego regionu zaczyna pełnić coraz większą rolę. Mieszkający w tym rejonie widzą potencjał, jakie niosą ze sobą goście, więc całkowicie normalne jest, że w zwiększającej się liczbie miasteczek i wiosek pojawiają się nowe tanie noclegi w Bieszczadach.

Solina
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej popularnych miejsc w tych wspaniałych górach jest jednak Jezioro Solińskie, sztuczny zbiornik powstały przy najwyższej w Polsce zaporze. Jezioro Solińskie jest chętnie wykorzystywane również przez miłośników sportów wodnych, a sama miejscowość jest nieformalną stolicą Bieszczad - zarezerwuj nocleg w Solinie. Ona zaczęła już być typowym ośrodkiem turystycznym, z ogromną ilością miejsc noclegowych, klubów i dyskotek, w których zabawa trwa przez cały czas. Ale wystarczy wyjść kilka kilometrów na górskie szlaki, żeby dostrzec zupełnie inny świat, w którym króluje cisza, spokój i przepiękna, ale równocześnie dzika przyroda.