Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Światła ultrafioletowe

Promienniki podczerwieni do różnorodnych funkcji robione są w postaci żarówek, detali metalowych i ceramicznych, a obecnie jako panele ogrzewające do ogrzewania pomieszczeń o różnych wielkościach i siłach.
Każdy promiennik ciepła tworzy się z kilku części, jakie są zebrane w całość szybą, lub odpowiednio dużą ramką. Ponadto, wytwórca na szkle może ulokować pejzaż, zdjęcie rodzinne i wszystko, co sobie tylko wymarzymy. Powieszony w głównym punkcie, jest nie tylko elementem grzewczym, lecz też doskonałą dekoracją miejsca.


Tradycyjne kaloryfery ogrzewają powietrze w zasadzie przez konwekcję, a więc wprawiając powietrze w ruch.

Opublikowane w tym serwisie informacje są dla Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź na stronę pergola drewniana, na której znajdziesz podobne kwestie.

Promiennik podczerwieni funkcjonuje odmiennie, zgodnie z nazwą, przez promieniowanie, czyli w taki sposób jak ociepla słońce. Ciepło jest przesyłane w formie promieniowania podczerwonego, a do tego powietrze nie jest potrzebne. Bezpośrednio nagrzewane są ściany, meble i ludzie.


W przeciwieństwie do nagrzewania grzejnikowego, promienniki elektryczne nie ogrzewają pełnej zawartości obiektu, ale jedynie to, na co się je wyceluje. Pomija się w ten sposób grzanie powietrza, czy murów.


Promienniki podczerwieni, to innowacyjna krótkofalowa technologia, jaka zapewnia natychmiastowy komfort cieplny, niebawem po włączeniu urządzenia. Armatury grzewcze wyekwipowane w lampy podczerwieni, umożliwiają na określenie danych stref, także przestrzeni w jakich wrażenie ciepła będzie kilkukrotnie wyższe aniżeli w pozostałej części pomieszczenia.


zjeżdżalnia
Author: Wolfcraft
Source: Lange Łukaszuk s.j.


Promienniki ciepła mają zamontowane żarniki wypełnione włóknem wolframowym nagrzanym do temperatury 2000°. Dzięki temu, mają szansę podwyższyć wrażenie ciepła, wyczuwalne dla człowieka, również przedmiotów go okalających w pomieszczeniach słabo izolowanych, dużych rozmiarach jak i na nawierzchni otwartej.
Współczesne promienniki podczerwieni, gwarantują tanie ogrzewanie, bez utraty ciepła uciekającego w górę pomieszczenia.


Grzanie podczerwienią hal, może pozwolić na wielkie oszczędności w kosztach eksploatacyjnych. Promienniki ciepła, to najlepszy system ogrzewający na skalę XXI wieku.