rozliczenia

Co definiuje indeks giełdowy? Czemu jest taki ważny? Jak wyglądał w przeszłości? Jak go powinniśmy odczytywać?

urlop
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com
Indeks giełdowy to miara statystyczna, która pokazuje jak zmieniają się ceny grupy danych spółek w określonym przedziale czasowym. To również określa jak to wpływa na zachowanie się inwestorów giełdowych. Gdy dostrzegamy zmiany wartości indeksu, jesteśmy w stanie bez określonej analizy cen akcji różnych spółek sprawdzić poziom zwrotu, a jednocześnie określić kierunek ruchu cen.


Indeksy pierwotnie były tworzone, żeby zademonstrować zmiany cen akcji spółek, które są notowane na giełdzie, które następowały w dosyć krótkim czasie.

Jak właściwie wybrać księgowe biuro, o czym trzeba pamiętać podczas szukania.

biuro rachunkowe
Source: sxc.hu
Prowadząc własną firmę nie da się pominąć spraw związanych z księgowością i rozliczeniem z rozmaitymi urzędami. Niektórzy właściciele zajmują się tym samodzielnie, jeżeli nie ma się pracowników a dokumentów jest niewiele, to i można w ten sposób rozwiązać temat. Jednak duża ich część będzie podchodzić do tego na takiej zasadzie, że oni mają zarabiać pieniądze, a nie obliczać podatki czy drukować zeznania.

Jak najbardziej sprawnie i najpewniej rozliczać pit? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć? Co jest tu najważniejsze?

dokumentacja podatkowa
Author: Ian Lamont
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie sporo osób rozlicza pit w sieci, to bardzo lubiana forma rozliczeń. Oczywiście wciąż jest spora grupa osób, które wybierają klasyczne rozliczanie nie zdając sobie sprawy, jak wiele korzyści oferują rozliczenia internetowe.