Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Współczesne metody na ogrzewanie czyli zalety i wady paneli typu infared, które wykorzystują promieniowanie podczerwone.

Inżynierowie bez przerwy próbują nowych metod na to, żeby w naszych domach i mieszkaniach było ciepło. Nadal najpopularniejsze są tradycyjne układy ogrzewania, czyli piece na gaz czy paliwa stałe, które ogrzewają wodę rozprowadzaną następnie do grzejników.
cegły


Może nie są one najbardziej wydajne i ekonomiczne, ale w zamian bardzo praktyczne oraz niezawodne. Ostatnio w modzie jest także grzanie za pomocą kominków, ciepło wydzielane w czasie spalania jest wykorzystywane do ogrzania pozostałych pomieszczeń w domu.

Jeżeli na opisywany wątek masz zapytania, to poznaj więcej informacji (https://hondamaszyny.pl/motopompy-pompy-elektryczne-honda/) na prezentowane zagadnienie, klikając tutaj - informacje będą z pewnością atrakcyjne.

Pewne osoby stosują również różnego rodzaju elektryczne grzejniki, chociaż ich nie stosuje się jako głównego źródła grzania, ale w charakterze uzupełniającym, na wypadek gdyby trzeba było z jakiejś przyczyny podnieść poziom temperatury w jednym z pomieszczeń. Grzejniki elektryczne występują w dwóch podstawowych odmianach. Pierwszy to wersje olejowe, mają one wygląd klasycznego grzejnika z użebrowaniem, a w ich środku jest olej ogrzewany za pomocą układu grzałek.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem będą przydatne ekstra źródła, które dostarczą Ci masę newsów na ten temat. Zachęcamy zatem do kliknięcia w ten link.

Drugą odmianą elektrycznych grzejników są popularne farelki, w nich grzane jest powietrze które przelatuje przez gorący układ spirali.


panele infared
Author: thekirbster
Source: http://www.flickr.com


Od niedawna coraz większą popularności zyskują panele infared, wykorzystujące fale podczerwone. Ich sposób działania polega na wykorzystaniu promieniowania cieplnego. Promieniowanie to w pierwszej kolejności działa na ciało ludzkie i pobliskie przedmioty, a samo powietrze będzie dopiero później wolno nagrzewane. Dzięki temu całe pomieszczenie nagrzewa się równomiernie, nie wystąpi też zjawisko cyrkulacji powietrza, które bardzo często będzie się pojawiać przy klasycznych metodach ogrzewania. Ma to ogromne znaczenie dla alergików, po nie powoduje podnoszenia niebezpiecznych dla nich pyłków.
Następnym plusem takich paneli jest szybkość działania - w zasadzie już od momentu włączenia czuje się przyjemne ciepło, gdyż od razu zaczynają działać promienie podczerwone. Dzięki tym cechom ogrzewanie opisywanymi panelami jest dużo bardziej wydajne od typowych grzejników, szacuje się, że zaoszczędzić na nim można nawet dwadzieścia pięć procent.