Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zaprojektować piękny i funkcjonalny ogródek

Niejeden z ludzi marzy o dużym, pięknym ogrodzie. W jaki sposób zaaranżować ogród, aby był nie tylko zadbany i estetyczny, lecz również funkcjonalny?

Ogród zwłaszcza powinien być terenem wypoczynku dla nas oraz naszych najbliższych. Dlatego istotne jest, aby w ogródku pojawiło się miejsce, w którym można odpocząć po trudnym czasie.

Najlepiej sprawdzi się w tej roli wielki przykryty dachem taras, pawilon lub altana ogrodowa. W sklepach można zakupić gotowe drewniane altanki ogrodowe, albo można je również samemu wybudować od podstaw. Wybierając altanę, należy się zastanowić, jakie atrybuty powinna ona spełniać – ile osób musi zmieścić, jaki musi mieć kształt a także formę – małego domku z pełnymi ścianami i podłogą, czy wystarczający jest pawilon w kształcie tylko zadaszenia położonego na słupach, bez podłogi.
meble ogrodowe
Author: Herry Lawford
Source: http://www.flickr.com
W ogrodzie bardzo przydatny okaże się również domek narzędziowy, gdzie możemy zmieścić wszelkiego rodzaju narzędzia ogrodowe i do warsztatu, stojaki na drewno kominkowe, rowery, kosiarkę i parę innych urządzeń oraz akcesoriów . Miejsce to jest niezwykle przydatne – pozwala na zyskanie większej przestrzeni w domu, co jest niezwykle przydatne zwłaszcza w przypadku budynków bez piwnicy, w których zwykle gromadzi się tego rodzaju sprzęt.Kiedy chcemy sprawić frajdę pociechom, możemy wykonać im mały plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i karuzelą. W dobrze zaopatrzonych marketach oraz w sklepach budowlanych można kupić wielką ofertę tego rodzaju zabawek i urządzeń. Gdy dysponujemy sporą przestrzenią, można pomyśleć nad stworzeniem basenu, który z pewnością wspaniale się nam przysłuży w upalne letnie dni lub chociażby nad wykonaniem małego stawu, który na pewno będzie stanowił prześliczny i oryginalny element naszego ogrodu.

Projektując ogród, należy poczytać na ten temat. W Internecie jest dostępnych dużo blogów poświęconych tematowi, jak ładnie i pomysłowo urządzić ten teren.

Nie ociągaj się, a jeżeli zainteresował Cię opisywany temat, to odsyłam do źródła (http://grow-mat.pl/category/wszystkie-artykuly). W tym miejscu znajdziesz ciekawe zagadnienia.

Na różnego rodzaju forach internetowych można poradzić się innych użytkowników w sprawie zaprojektowania naszego ogrodu. Można także skorzystać z doradztwa specjalistycznego architekta krajobrazu, który zapewne pomoże nam nadać realny kształt naszym marzeniom i wymaganiom i dopasować ogródek do wszystkich naszych wymagań.
Zobacz altanki ogrodowe.