Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób zapobiec kłopotów przed zaakceptowanie umowy - fachowe opiniowanie umów.

Każdy z nas podpisał w życiu niejedną konwencję. Były to konwencje świadczenia usług internetowych, umowy podpisane z telefonistą komórkowym jak i umowy najmu domu. Natomiast kto z nas przed zawarciem takiej umowy, omawiało ją z adwokatem oraz doradcą finansowym?

Umowy handlowe
Author: Dan Moyle
Source: http://www.flickr.com
Zatem prawie nikt. Przeciętnie co dwudziesty Polak poczłapie po radę do specjalisty z branży prawa i finansów. I właśnie tu popełniamy pierwszy i jeden z najważniejszych błędów przed podpisaniem jakieś konwencji.

Przytoczę jeden przykład, który wydarzył się faktycznie: otóż dana firma informatyczna podpisała konwencję wynajmu lokalu na okres 3 lat. Jednocześnie w konwencji było zapisane, że nie ma możliwości wcześniejszego rozwiązania konwencji. Po pierwszym okresie działalności firma wpadła w zadłużenie i zaczęły się problemy związane ze wznoszeniem opłat czynszu. Firma próbowała pokojowo rozstrzygnąć konwencje, na nieszczęście nie powiodło się.

Firma ogłosiła koniec działania a także jej aktywa były sprzedane na poczet oddania zadłużenia. Aktualnie omówmy sytuację, jeśliby przed podpisaniem konwencji poradzić się prawnika.

Wejdź na stronę twórcy (https://hft71.pl/o-technikach-sitodruku/sitodruk-krok-po-kroku/). Namawiamy Cię gorąco! A to dlatego, że oczekuje tam na Ciebie wiele ekstra oraz ciekawych szczegółów.

Aktualnie profesjonalne opiniowanie umów jest to jedna z usług oferowanych przez prawie wszelkie kancelarie prawne. Dla każdego prawnika wymogiem będzie znanie prawa handlowego.

Alicja Radziszewska
Prawo umów handlowych jest to jeden z postulowanych przedmiotów na studiach prawniczych i dlatego należy zdecydowanie zakomunikować, iż umowy handlowe będą wiadome prawnikom na pamięć. Taka porada prawna oraz profesjonalne opiniowanie umów to niewielki koszt w porównaniu do zysków (lub braku strat) odniesionych wskutek uniknięcia podpisania konwencji, która działa na naszą szkodę.


Prawo umów handlowych jest to nadzwyczaj złożone prawo, tymczasem prócz tego należy mieć sztukę przeanalizowania słowa pisanego, jakie dość często jest niezrozumiale napisane dla zwykłego człowieka. Jednakże wydatek kilkuset złotych przed zawarciem któregokolwiek dokumentu jest w stanie nas uchronić (nas i naszych bliskich) przed sankcjami finansowymi jak i prawnymi, jakie mogą na nas ciążyć do końca naszego życia.