Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Sytuacja na dzisiejszym rynku pracy

Doczekaliśmy chwili, w której dyplom studiów wyższych przestał być gwarancją sukcesu zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe straciło tytuł „prestiż” i stało się powszechnym. Owszem, wykształcenie może być możliwością sukcesu - poszerza horyzonty, otwiera przed nami wiele drzwi, szczególnie zawodowych. Ale czy w każdym wypadku idzie w parze ze satysfakcją i dobrymi zarobkami? Czy brak wyższego wykształcenia przekreśla nasze szanse na podjęcie interesującej pracy?


Sporo oczywiście zależy od branży i profesji, ale z całą pewnością – bez dyplomu można żyć. I to na całkiem przyzwoitej stopie. W branży artystycznej nikt nie wymaga od swych ulubieńców dyplomów. Nagradzamy ich geniusz, czar i charyzmę.
oferty pracy
Author: Commander, U.S. 7th Fleet
Source: http://www.flickr.com
Jedna z największych diw polskiego przemysłu muzycznego do dziś ma wykształcenie „średnie”,a mimo to jest wielbioną przez tłumy artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się zdolności, przekaz i emocje. A tego nie uczą na żadnych uczelniach. (Zobacz oferty pracy ropczyce)
A przedstawiciel handlowy, zawód, który cały czas jest pożądany na rynku? Tutaj liczy się pewność siebie i skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to zasadnicza cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji trzeba mieć po prostu predyspozycje. (Oferta: praca agent ubezpieczeniowy)
Nie oznacza to absolutnie, że wykształcenie nie musimy zdobywać wiedzy. Mechanik samochodowy lub stolarz także muszą posiadać wiedzę i kwalifikacje upoważniające do wykonywania zawodu.


Na ratunek wtedy spieszą szkolenia i kursy. Jeżeli więc posiadamy w szufladzie dyplom nauk humanistycznych, który jednak nie okazał się kluczem do sukcesu – zawsze możemy się przekwalifikować. Odwiedźmy fora, portale związane z tematyką pracy, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość), a jest możliwość, że odnajdziemy właściwą drogę w życiu.

W tym miejscu znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji na ten wątek - wystarczy wejść na nasz odsyłacz (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/), a z pewnością dane tam umieszczone będą cenne.


Patrząc na ludzi,którzy odnieśli sukces, dostajemy dowód na to, że niezależnie od rodzaju wykonywanej profesji, powodzenie dać nam może jedynie praca, praca i ciągły rozwój. A stan ten można osiągnąć w każdej dziedzinie. Dziś bywa, że znakomity kucharz może zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Wiedzmy, że na zmiany nigdy nie jest za późno.