Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Przyjście na świat smyka to najpiękniejszy dzień i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

Jakiś czas temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, by ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.


Niejedna mama potwierdzi, że pierwszy rok maleństwa jest kluczowy.
pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com


Jest to czas, kiedy maluszek najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi tylko o karmienie czy przebieranie, ale o budowanie się wyjątkowej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już wyłącznie o swoim maleństwie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Istotne wydaje się być to, aby być świadomą tego, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, wielki wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego smyka. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie może być też niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Zatem w najgorszym przypadku otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże kwoty, ale mało kto w dzisiejszych czasach zarabia najmniejszą krajową.

Otwórz ten link oferty pracy work service poznań. Tam zobaczysz interesujące fakty na ten temat, opisane w naszymartykule.

Ponadto niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Jeśli dołączyć tę kwotę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez kłopotu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dzisiaj możemy także liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych programów.