Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Promienniki elektryczne nowością techniczną w świecie ogrzewania domu. Nim je zakupisz zapoznaj ich działanie

Sposobów ogrzewania mieszkania czy innych pomieszczeń jest kilka. Niedawno znane stały się promienniki elektryczne. Jest to nowa metoda, dopiero wchodząca na polski rynek. To grzejnik, jaki przetwarza moc elektryczną na ciepło dzięki promieniowaniu podczerwieni.


promienniki podczerwieni
Author: GARDENA
Source: GARDENA


Stanowi bardzo dobry nośnik ciepła. Złożony jest z elementu grzewczego, sterownika, fundamentu, monitora odbijającego promieniowanie, hartowanej szyby oraz ramy.

Tylko teraz obejrzyj także ten tekst, który jest niesamowicie ciekawy. Zrób to właśnie w tym momencie! Przekonasz się, że naprawdę należy to zrobić!

Producenci uwzględniają na przednim panelu przeróżne ornamenty oraz formy. Trzeba wspomnieć, iż promienniki nagrzewają ściany, meble, a nie samo powietrze. Rozgrzewają się też do bardzo dużej temperatury, zatem zanim je ustawimy w pokoju trzeba pomyśleć o otaczających to urządzenie przedmiotach. Ten typ ogrzewania będzie dobry w miejscach, gdzie nieczęsto spędzamy czas, np. w łazienkach.


Montaż tych urządzeń jest banalny, należy wykonać otwory w murze i włożyć kołki rozporowe oraz śruby i powiesić panel. Promiennik musi być ustawiony na daną temperaturę w danym pomieszczeniu. Samo zużycie prądu jest niewielkie, aczkolwiek patrząc pod kątem gospodarczym mieszkanie powinno być izolowany gdyż to podstawa oszczędności energetycznej. Wymieniony aspekt materialny jest oczywisty. Uruchomienie promiennika na kilkanaście minut w ciągu godziny sprawia, że bardzo prędko odczuwa się przyjemne ciepło. Energia jest pobierana tylko w czasie ogrzewania, ponieważ te parę minut starcza, żeby nagrzać wnętrze. Niektóre urządzenia mają promienniki podczerwieni zdalnie sterowane, co jest praktyczne podczas standardowego używania.
Domy drewniane są dobrym przykładem taniego ogrzewania.

Wejdź na ten odsyłacz i zobacz więcej nawóz odkwaszający glebę szczegółowych wiadomości dotyczących analizowanego tutaj tekstu. Z pewnością jest on bardzo emocjonujący.

Drewno dosyć szybko ogrzewa się i utrzymuje ciepłotę pod warunkiem należytej izolacji budynku. Takie rozwiązanie gwarantuje oszczędność w ogrzewaniu - w rachunkach za energię. Grzejniki takie można instalować również na podłogach, jak również powierzchniowo oraz mobilnie. Podłogowe ogrzewanie wymusza zakup specjalnych mat nagrzewczych.


Wystarczy położyć folię na podczerwień pomiędzy matą wyciszającą a paroizolacją i zapewnić dostęp do prądu. Na koniec kładzie się warstwę zewnętrzną. Tym sposobem ogrzana podłoga i ściany oddają szybko ciepłotę w pomieszczeniu i po zamontowaniu natychmiast są gotowe do użytkowania.