Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Podstawowe informacje dla każdego, kto chce mieć kota albo psa w bloku mieszkalnym.

Od dawna ludzie bardzo chętnie trzymają w domach zwierzęta. Dawniej pełniły one bardzo pożyteczną rolę, psy używano w polowaniach oraz do pilnowania domów, a podstawową rolą kotów było łapanie myszy i innych gryzoni, które powodowały dużo zniszczeń pożywienia. Dzisiaj oba te czworonogi nadal są obecne wokół nas, chociaż współcześnie ich rola jest nieco inna - stają się po prostu kolejnymi domownikami, a są też nawet sytuacje, gdy zwierzak zastępuje komuś dziecko.

Pies
Author: Eselsmann™
Source: http://www.flickr.com
Bardzo się również zmieniły miejsca, w których te zwierzęta są trzymane, dzisiaj coraz częściej spotyka się je w blokach, w jakich mają nieco inne warunki od tych, które są w jednorodzinnych domkach. Niektórzy twierdzą, że mając w takim miejscu kota czy psa sport-dog pastuch elektryczny dla psa robi im się krzywdę, ale nie jest to prawda. Jeśli zwierzę jest otoczone troską, to ma znacznie lepiej nawet mimo ograniczeń przestrzeni, niż zwierzak który będzie mógł sobie do woli biegać, ale równocześnie głodzony i bity. Jeżeli zadba się o kilka rzeczy, to na pewno nasz pupil będzie w pełni zadowolony z sytuacji.

Przy mieszkaniach na wyższych piętrach bardzo ważna jest kwestia bezpieczeństwa, zwłaszcza będzie to dotyczyć to kotów.

Chcesz dowiedzieć się coś równie ciekawego? Ekstra, ta strona (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-jastrzebie/110) na pewno okaże się dla Ciebie pożyteczna, gdyż znajdziesz na niej wiele tego typu informacji.

Dlatego też koniecznie należy na okna i balkony założyć ochronne siatki, które zabezpieczą zwierzę przed wypadnięciem. Poza tym dla kota konieczna jest kuweta, w której będzie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne, przyda się także drapak służący do ostrzenia pazurów - tutaj znajdziesz obroże dla czworonogów.

Jeśli będzie to zapewnione, to tak naprawdę kot nie będzie musiał wychodzić z domu, bez problemów można go będzie także na kilka dni zostawić bez opieki. Zupełnie inaczej sprawa będzie wyglądać z psem, potrzebuje on wyjść na spacer kilka razy na dzień, więc decydując się na takie zwierzę należy mieć to na uwadze.

W przypadku tych zwierzaków do kupienia jest jeszcze mniej, w sumie wystarczy obroża dla psa, kaganiec oraz smycz, przydatne też będzie jakieś wygodne legowisko. No i oczywiście sporo czasu na zabawy z naszym zwierzakiem, dzięki czemu nie będzie mu zbyt przeszkadzać to, że musi żyć w małym mieszkaniu.