Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Ochronniki przepięciowe: co to jest i kiedy jest stosowane?

Ciężko sobie wyobrazić tradycyjne życie bez urządzeń zasilanych energią elektryczną. Jak jednak bezpiecznie korzystać z takich właśnie sprzętów?


W każdym lokalu można znaleźć w naszych czasach mnóstwo sprzętów, które nie będą w stanie działać, jeżelinie zostaną podłączone do energii elektrycznej. To właśnie dlatego w każdym domu znajduje się jedna z koniecznych instalacji, instalacja elektryczna. Ostatnimi czasy jednym z najważniejszych elementów takiego rodzaju instalacji jest ochronnik przepięciowy. Stosowany ochronnik przepięciowy ma chronić obecne w naszym domu urządzenia elektryczne przed ich zniszczeniem na skutek uderzenia pioruna, ale także przed skutkami spadku napięcia w mieszkaniowej instalacji elektrycznej.
fotowoltaika
Author: Team Massachusetts 4D Home
Source: http://www.flickr.com

Montowanie ochronników przepięciowych zaleca się w dużym stopniu w tych budynkach, które nie posiadają instalacji przeciwgromowej, czyli tej, która chroni przed uderzeniem pioruna w czasie niezwykle dużej burzy. Duża część aktualnych domów zasilana jest dobrze nam znaną energią elektryczną wyprodukowaną z tradycyjnych surowców takich jak węgiel.


Zasoby węgla powoli jednak się pomniejszają. Tak więc już od określonego czasu wyszukiwane są zmienne źródła energii.

Przeczytaj ten pełny tekst, a przekonasz się, że zawarte tam wiadomości są niesamowicie ciekawe, ponieważ to zbliżona tematyka, co w tym poście.

Jednym z nich jest energia słoneczna. Niezwykle powoli na sporej ilości domów jednorodzinnych zaczynają być montowane baterie słoneczne. Podobnie, jak w sytuacji zwyczajnej sieci elektrycznej, również i w sytuacji fotowoltaiki ważne jest wykorzystywanie przeróżnych rodzajów zabezpieczeń. Zaliczane są do nich ograniczniki fotowoltaika. Stosowane ograniczniki fotowoltaika chronią systemy przed różnymi przyczynami przepięć. Często są one zabezpieczeniem przed wyładowaniem atmosferycznym. Ograniczniki te muszą być zainstalowane niezależnie od tego, czy w budynku została zainstalowana instalacja odgromowa, czy też posiadacz zrezygnował z tego rodzaju instalacji. Jednak taki ogranicznik warto zastosować zależy w dużej mierze od tego, czy na budynku znajduje się instalacja odgromowa, czy też jej brak. Jakie są właściwe ograniczniki, które można zamontować we własnym domu powinni nas poinformować zatrudnieni w danej firmie, w której zakupiliśmy baterie słoneczne.