Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Oświetlenie w ogrodzie

Na zewnątrz zimno i ciemno, włączamy więc światło w pomieszczeniach w których przebywamy. Ale sztuczne światło równie ważne jest wewnątrz jak na i zewnątrz domostwa. Zwłaszcza na dużych działkach ilość lamp zewnętrznych może przedstawiać liczbę dwucyfrową. Aby rachunek za prąd nie wzrastał niepotrzebnie, powinniśmy wybrać lampy ledowe.


lampa ogrodowa
Author: Praktiker
Source: Praktiker
Lampy ogrodowe LED nie potrzebują zbyt dużej ilość prądu przy włączeniu. Nie ma miejsca tak zwane „uderzenie prądu”. Odmiennie niż w przypadku żarówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich trwałość.

Zaaferowały Cię wiadomości zamieszczone w tym serwisie? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę, która również Cię się będzie podobać.

Diody LED nie gasną nagle, ale sukcesywnie tracą swą moc. Kiedy zobaczymy ich przygasanie, będziemy mieli jeszcze mnóstwo czasu na wymianę oświetlenia.

Jak wiemy: de gustibus non est disputandum. Jednak przy tak szerokim wyborze form i stylów lamp zewnętrznych LED nie jest to nawet konieczne. Na sklepowych półkach zobaczymy najróżniejsze rodzaje: lampy ogrodowe stojące LED, lampy do przydomowych zbiorników wodnych lub oświetlenia dróżek. Istnieją więc lampy ogrodowe LED dla osób preferujących klasykę jak i minimalizm.

Istotną kwestią przy wyborze oświetlenia jest także bezpieczeństwo. Oświetlenie LED nie nagrzewa się nawet po bardzo długim czasie świecenia. Nie ma ryzyka wzniecenia pożaru, co ma spore znaczenie przy wyborze świątecznych lampek zewnętrznych. Pragnąc udekorować ogród zawsze należało pamiętać o tym, że oświetlenie zewnętrzne będzie narażone na uszkodzenia w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wichura i niska temperatura nie są sprzymierzeńcami elektroniki,
ogród
Author: www.elswar.pl
Source: www.elswar.pl
ale diody LED charakteryzują się wyjątkową odpornością na uderzenia.


W technologii LED jest możliwe osiągnięcie wszelakiej barwy światła. Mamy więc do dyspozycji szeroką paletę barw. Przez co temu możemy wymyślać na posesji kolorowe aranżacje świetlne. W sieci odnajdziemy dużo sklepów z oświetleniem, które świetnie podkreśli piękno budynku i ogrodu. Choć są to sklepy które funkcjonują w sieci często istnieje możliwość obejrzenia lamp przed kupnem w siedzibie firm. Sklepy oferują fachową pomoc w kwestii oświetlenia, a co najbardziej istotne, dają gwarancję bezpiecznych i szybkich zakupów.