Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Niechciane pozostałości po remoncie, budowie oraz wymianie mebli

budowa domku, renowacja czy nawet jedynie metamorfozy wystroju, za każdym razem zostawiają po sobie uciążliwe śmieci, jakich pozbycie się może nie być proste.


Nieraz popełniany jest wtenczas olbrzymi błąd, to jest wyrzucanie odpadów do komunalnego kontenera, spalenie ich we własnym piecu, czy wywiezienie na łąkę.


firm
Author: MIKI Yoshihito
Source: http://www.flickr.com
Odpadki tego typu są kłopotliwe nie jedynie ze względu na swoje spore gabaryty, lecz przede wszystkim odznaczają się znaczną szkodliwością dla środowiska. Do odpadów budowlanych oraz remontowych nierzadko trafiają gruz, kable, resztki rozpuszczalników, opakowania po lakierach. Szczególnie te ostatnie wydzielają do środowiska co niemiara szkodliwych substratów, grożących zdrowiu osób a także zwierząt. Samodzielne palenie śmieci w domowym piecu wydaje się być prostym wyjściem, jednak jest równie niebezpieczne jak pozostawianie odpadków w lasach bądź w rzekach. W trakcie wypalania do powietrza wydzielane są substancje karcynogenne i mocno zanieczyszczające. Pomimo, że samodzielne pozbywanie się takich odpadów grozi karą, to niestety w dalszym ciągu stanowi nadzwyczaj poważny a także rozpowszechniony proceder. Co zatem robić? Zadzwonić po wywóz odpadów Wrocław - odsyłam do tej strony.

Absorbuje Cię ta problematyka? Kliknij ten link oraz sprawdź, jak podchodzi do tego zagadnienia inny redaktor w treści (http://agrotal.pl/K-S-KALI/pr/33) swojego postu.

Wyspecjalizowana firma zajmie się naszymi odpadkami.


złomowanie
Author: Rudi Tuinman


Stawiając na wymianę mebli, również trzeba zadbać o ich właściwe wyrzucenie. Zostawienie ich przy osiedlowych kubłach to niewłaściwy sposób, który również może być ukarany mandatem.Przy poniektórych śmietniskach spotkać możemy skup oleju przepracowanego Wrocław -


Odpady wielkogabarytowe należy wyrzucać do celowo przeznaczonych na to kontenerów, rozstawionych w konkretnych punktach i w uprzednio określonym czasie. Takie pojemniki są potem odbierane przynajmniej raz na sześć miesięcy.