Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Mnóstwo dużych firm potrzebuje co najmniej kilku pracowników do działu księgowego - na przykład kogoś, kto będzie zajmować się wyłącznie fakturami

Duże przedsiębiorstwa zwykle zatrudniają dużą liczbę pracowników. W tej sytuacji nie starczy jedna pani w księgowości, która w tym samy czasie ogarniałaby także sprawy związane z HR-em.


Jest nazbyt wiele spraw, żeby podołała im jedna osoba.


Wyposażenie
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com


szkolenia
Author: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli firma jest duża to ma fachowy dział księgowy oraz osobny dział kadrowy. W księgowości potrzeba stale co najmniej kilku rąk do pracy. Najczęściej w dziale panuje cisza, ponieważ trzeba skoncentrować się nad cyframi. W wielu spółkach mają takie stanowisko pracy jak fakturzysta. Jest to osoba, która jest odpowiedzialna za sporządzanie faktur i przepisywanie ich do systemu. Musi także robić korekty. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, to na polecenie prezesa jest zobligowana przygotowywać przeróżnego rodzaju zestawienia. Raz na jakiś czas jest zobligowana też rozliczać stany magazynowe (Linde - wózek widłowy reachtruck) oraz planować dostawy na podstawie statystyk z wcześniejszych miesięcy. Kobieta, pracująca jako fakturzysta, powinna być niezwykle staranna i obowiązkowa. Nie powinna niczego przekładać na następny dzień. Musi kochać porządek, żeby również w liczbach był u niej ład. Stanowisko wymaga samodyscypliny, ponieważ za masę spraw odpowiada się bezpośrednio. Dla ludzi bardzo energicznych może być zbyt monotonna, wobec czego zwykle sprawdzają się tu osoby łagodne i niekonfliktowe.


Tego rodzaju zajęcie mogą wykonywać również osoby niepełnosprawne, ponieważ jest to praca przy komputerze. Nie wymaga ona jakiegoś wysiłku fizycznego czy wyjeżdżania do kontrahentów.