Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Kwiaty – jakim sposobem wybierać rzeczywiście stosowne gatunki i jakie mają dzisiaj miejsce w polskiej kulturze?

Kwiaty mają wiele zalet. Służą do dekorowania oraz są świetnym prezentem z różnych okazji. Czasem za pomocą kwiatów można przeprosić drugą osobę, udowadniając jej że żałuje się wcześniejszego postępowania. Na rynku dostępne są różne rodzaje kwiatów, które mają własną symbolikę i kulturowo są przyporządkowane do określonych zadań. Przykładem może być chociażby chryzantema, która dość często jest stawiana na grobach zmarłych w czasie święta 1 listopada. Chryzantemy mają różną wielkość i kolorystykę. Podczas dwudziestolecia międzywojennego te atrakcyjne kwiaty bardzo często były noszone w klapach eleganckich panów. W miejscowości Praszka działa duża firma zajmująca się hodowlą chryzantem. Poza roślinami w doniczkach różnego rodzaju, można w niej kupić również sadzonki chryzantem do swojej hodowli.
Inny dość lubianym gatunkiem kwiatów są rzecz jasna róże. Współcześnie te kwiaty proponuje się w ciekawych wariantach kolorystycznych, między innymi czerwonym, białym, herbacianym bądź różowym. Proponowane są także róże w innych, oryginalnych kolorach. Możliwości jest faktycznie dużo. Te kwiaty najczęściej kojarzą się z miłością oraz są często wręczane bliskim osobom poznaj firmę Sadzonki (sweet seeds) Chryzantem z Praszki. Nie ma jednak nic niestosownego w podarowaniu róż na szczególną okazję, chociażby urodzin bądź imienin.
chryzantema
Author: kangxi504
Source: http://www.flickr.com


Czym, poza symboliką, należy się kierować podczas wybierania odpowiednich kwiatów? Z reguły, ich wytrzymałością. Na przykład, jeśli kwiaty mają stanowić ozdoby na stół ślubny, muszą być możliwie jak najbardziej wytrzymałe, żeby w nienaruszonym stanie przetrzymały przez całą noc. Identycznie jest jeżeli chodzi o bukiet ślubny dla Panny Młodej lub butonierkę Pana Młodego - czytaj więcej chryzantemach doniczkowych. Priorytetowe znaczenie ma też cena kwiatów. Jeżeli ma się skromne możliwości finansowe, warto jest wybierać te, na jakie w danym momencie jest sezon.
Dlaczego? Wtedy są tanie, gdyż nie trzeba ich sprowadzać z innych państw. Na przykład, w czerwcu będą to uwielbiane przez Panny Młode piwonie. Najlepiej zapytać o radę doświadczoną florystkę, jaka z pewnością będzie potrafiła wykonać kompozycję dopasowaną do możliwości finansowych swoich klientów.