Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Koń w rehabilitacji posiada zbawienny wpływ na najmłodszych. Zobacz jakie zalety daje tego typu terapia

Konie to wyjątkowe zwierzęta. Poza tym, że możemy na ich grzbietach podróżować, są zdolne również pomagać w terapii, która powoduje przełamywanie lęków. Hipoterapia oferuje duże możliwości w rehabilitacji. Kiedy jest jednak polecana i co daje? Hipoterapia służy temu, żeby dać choremu zdrowie jak i sprawność fizyczną oraz umysłową. Za pomocą zajęć z tym zwierzęciem jest to możliwe.

koń
Source: morguefile.com
To terapia lecznicza, musi być w związku z tym przeprowadzana przez profesjonalnego terapeutę na zlecenie lekarza. Rodzice jak i instruktor nie powinni indywidualnie zadecydować o tym, czy podjąć terapię. Siłaterapeutyczna konia znajduje się w sposobie poruszania się, jego cechach charakteru oraz podejściu do człowieka. Jazda na koniu jest ciągłym utrzymywaniem równowagi. Sposób w jaki się porusza aktywizuje poszczególne części mięśni jeźdźca. Poruszanie się ciała człowieka, który siedzi na stąpającym wolno zwierzęciu są dosyć podobne do zachowania ciała idącego człowieka. Jeśli więc dziecko posiada trudności z utrzymaniem równowagi, siedząc na zwierzęciu może poczuć, jak zachowuje się ciało kroczącego człowieka. To są powody, dla których ważna jest hipoterapia - http://patataj.com/oferta/hipoterapia/ (http://patataj.com/oferta/hipoterapia/)uje uczyć się chodzić, tak naprawdę tego nie czyniąc. Jest też tak, iż nim dziecko usiądzie na jego grzbiet, może upłynąć kilka tygodni. Strach przed czymś nowym na początku jest bardzo silna, dlatego dziecko najpierw się musi oswoić ze zwierzęciem. Koń ma trochę większą temperaturęsprawdź to koniecznie:Końła aniżeli człowiek. Siedzenie na koniu, tym bardziej bez siodła, zapewnia efekt gorącego masażu nóg i miednicy. Daje to ogromną ulgę ludziom mającym spastyczne porażenie nóg.

Takiemu rozluźnieniu sprzyja miarowe kołysanie w relaksującym stępie czy właściwe ułożenie nóg pacjenta. Do tego koń przywraca dobrą symetrię mięśni szkieletu. Tego typu łagodne i miarowe kołysanie spina i poluzowuje różnorakie mięśnie prawej oraz lewej części ciała. Koń jest w stanie zastąpić materac i inne różne sprzęty do rehabilitacji, jak piłkę lub wałek do podciągania. Dla najmłodszych jednocześnie bardziej ciekawe jest schylanie się do szyi konia, kontakt z żyjącym stworzeniem. Ten ciągły ruch i to, że koń nie jest tak całkiem przewidywalny, powoduje, iż dziecko jest bardziej zmotywowane. Taki kontakt naucza też opiekuńczości, a do tego stanowczości oraz refleksu.