Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Kilka przydatnych informacji o tym, w jaki sposób policzyć podatkowe zeznanie.

Jednym z obowiązków każdego czynnego podatnika jest rozliczenie się z uzyskanych dochodów. W Polsce wszystko to się odbywa po zakończeniu roku podatkowego, a wszystko jest określone w odpowiednich przepisach. Przez cały rok pracy pracownicy płacą zaliczki na podatek. Następnie w styczniu i lutym kolejnego roku dostać oni powinni od swoich pracodawców rozliczenie wszystkich uzyskanych dochodów i zaliczek.

finasne
Author: peddhapati
Source: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś przez ostatni rok pracował w kilku firmach, to takich pitów może mieć kilka, każdy z innego miejsca. Do wykazania podatków w danym roku będą jeszcze wchodzić inne dochody, jakie się uzyskało. Może to być na przykład wynajęcie mieszkania czy dywidendy z papierów wartościowych, to wszystko również trzeba wykazać w swoim zeznaniu podatkowym. Generalnie każdy osiągnięty w minionym roku dochód powinien być wyszczególniony w picie, ukrycie czegoś wiązać się będzie z dość poważnymi konsekwencjami skarbowymi. Czasu na wypełnienie i przekazanie zeznania do urzędu skarbowego jest całkiem dużo, bo całe cztery miesiące. Termin tego obowiązku upływa bowiem 30 kwietnia, a jeśli jest wtedy wolne, to przesuwa się na początek maja. W zeznaniu w jego pierwszej części podaje się wszystkie osobowe dane, koniecznie z nipem. Następne części to wykaz dochodów, kosztów i oddanych do urzędu skarbowego zaliczek. Tu trzeba wpisać wszystkie osiągnięte dochody, przepisując je z pitów od pracodawców i uzupełniając o resztę rzeczy.jeden procent podatku
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli rozliczenie będzie z małżonkiem, to trzeba będzie wypełnić obie sekcje na zeznaniu. Aktualnie istnieje możliwość odliczenia od przychodów i podatków pewnych kosztów, i do właśnie do tego służą następne sekcje. Podaje się tam kwoty zapłaconych składek społecznych i zdrowotnych, a dodatkowo wszelakie ulgi, na przykład na dzieci albo remontowe. Po podaniu tych wszystkich elementów otrzymuje się końcową kwotę podatku, jaka ma być zapłacona do urzędu skarbowego. Na zakończenie odliczyć od niej będzie można 1 procent podatku - , jaki będzie przelany na konto instytucji użyteczności publicznej.