Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Kilka porad i wskazówek dla ludzi, którzy chcieliby otworzyć swój gołębnik i trzymać tam ptaki.

Gołębie mogą wywoływać u ludzi bardzo skrajne odczucia. Dla niektórych będą są bardzo sympatycznymi ptaszkami, lubianymi przez dzieciaki na przykład na krakowskim rynku, gdzie ich karmienie jest obowiązkowym rytuałem w czasie wizyty w tym mieście. Ale uważa się je także za ptaki roznoszące wiele niebezpiecznych chorób i pasożytów, a także za nieprzyjemnych gości zanieczyszczających balkony i ściany domów odchodami.

gołębie w parku
Author: Barn Images
Source: http://www.flickr.com
Są też osoby, dla których gołębie to ciekawe zainteresowanie albo nawet pomysł na życie. Tyle że przeważnie osoby te prowadzą profesjonalne gołębniki, ptaki którymi się opiekują są odpowiednio zadbane, a wiele z nich bierze udział w rozmaitych wystawach i konkursach. Otwarcie tego typu gołębnika będzie wymagać odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, lecz środowisko miłośników tych ptaków bez żadnego problemu przyjmuje chętnych i zawsze będzie służyć wsparciem i pomocą. Obecnie sporo dowiedzieć się można o tych ptakach z sieci internetowej, a najlepiej nawiązać znajomość z jakimś bliskim gołębiarzem i od niego się uczyć. Żeby prowadzić prawdziwy gołębnik przede wszystkim należy posiadać na niego odpowiednio dużo miejsca, należy się także zaopatrzyć w niezbędne produkty dla gołębi- polecana strona. Gołębniki mają różnorodne wymiary i kształty, istotne jest żeby przede wszystkim były bezpieczne dla ptaków, a równocześnie proste do czyszczenia. Ta ostatnia sprawa ma duże znaczenie, ponieważ pozostawienie odpadów i kurzu negatywnie może wpłynąć na kondycję gołębi.biały gołąb
Author: A N Suresh Kumar
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważną rzeczą jest odpowiednie karmienie ptaków.

Jeżeli jesteś zdania, że rozpatrywana tutaj problematyka jest warta uwagi, zobacz dodatkowo więcej szczegółów w serwisie (https://krevetki.pl/), który też zamieszcza podobne porady.

Gołębie odżywiają się różnego rodzaju ziarnami, w sprzedaży są przygotowane karmy i można z nich bez obaw korzystać. Spora grupa hodowców opracowuje je także samemu, dobierając wszystkie składniki w oparciu o własne doświadczenia. Warto także ptakom regularnie podawać witaminy dla gołębi, dzięki nim będą dużo odporniejsze na różne choroby (sporo więcej zobaczysz na www). Gołębie powinny mieć cały czas czystą wodę do picia, więc wstawienie do środka gołębnika kilku pojemników i ich regularne uzupełnianie również będzie konieczne w czasie codziennej opieki.