Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Jak otrzymać zwrot podatku z Anglii? Jakie czynności należy podjąć? O czym pamiętać?

Każda z osób, jaka legalnie była zatrudniona w Anglii może starać się o zwrot podatku. Wysokość uzyskanych pieniędzy zależy od zarobków, ale i podatku jaki pobrał pracodawca.
Jeśli kwota nie przekracza wartości wolnej z podatku (w Anglii około sześć tysięcy funtów), to można odzyskać cały wpłacony podatek.

Wejdź na proponowany tekst (http://inoffice.pl/coworking/), a zgłębisz informacje na omawiany temat jeszcze bardziej - z pewnością okażą się interesujące oraz całkowicie Cię pochłoną.

W innym razie wygląda to różnie.


Zwrot podatku z Anglii można otrzymać po zakończeniu roku podatkowego, czyli po 5 kwietnia albo po zakończeniu pracy. Najważniejszym dokumentem, jaki jest niezbędny do starania się o zwrot podatku jest oryginał dokumentu P45 albo P60. Co ważne, o zwrócenie takiego podatku można walczyć do czterech lat do tyłu oraz nie ma kar, jakie wiążą się z opóźnieniem w rozliczeniu.


Gdy chodzi o najbardziej popularne dokumenty, to znaczy P45 i P60, to do starania się o zwrot wystarczy ostatni payslip, który posiada informacje o całym dochodzie oraz pobranym podatku, a także dane i adres siedziby Pracodawcy. P45 daje pracodawca kiedy rezygnujemy z pracy podczas roku podatkowego. P60 wystawia pracodawca, jak dobiega końca rok podatkowy, nawet jak cały czas u niego pracujemy - użyteczne źródło o zwrotach podatków z Anglii.


zwrot podatku z irlandii
Author: Adam charette
Source: http://www.flickr.com


Internet
Author: angelcalzado
Source: http://www.flickr.com


Wręczenie tego typu dokumentów jest obowiązkiem pracodawcy, dlatego jeżeli się z tym ociąga albo podchodzi do tego niechętnie, to można zażądać takiego dokumentu. prawo stoi po naszej stronie. Podobnie sprawa wygląda z innymi rozliczeniem, jak zwrot podatku z Irlandii - hop do źródła pitax.
Najważniejsze to nie zapominać o terminach, bo nawet jeżeli można starać się o zwrócenie podatku kilka lat po fakcie, to jednak nie warto z czymś takim się ociągać.