Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Donice samonawadniające dla zabieganych admiratorów kwieci

Przeważnie kochamy roślinki w domu lub na balkonie, lecz co zrobić, kiedy nie mamy czasu, albo głowy, by pamiętać o ich podlewaniu.


Skrzynki balkonowe z nawadnianiem to niesłychanie komfortowe jak też praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się ślicznymi kwieciami bez konieczności codziennego nawadniania ich.


chatka, domek letniskowy
Zobacz jak działają doniczki Lechuza z podlewaniem i na co zwracać uwagę, wybierając taką donicę.


doniczki lechuza
Author: TruffShuff
Source: http://www.flickr.com


Obecnie w sklepach ogrodniczych skrzynek balkonowych jest całe mnóstwo. To powoduje, iż nawet zakup tak banalnego przedmiotu jakim jest doniczka staje się trudniejszy niż zakładaliśmy. W takim przypadku zawsze warto jest zwrócić uwagę na nowiny - sprawdź doniczki lechuza. Taką nowiną są doniczki z nawadnianiem. Jest to nadzwyczaj prosty a także wygodny sposób na wyeliminowanie męczących czynności, którymi jest ciągłe nawadnianie roślinek, natomiast dobrze skonstruowane skrzynki balkonowe z podlewaniem pomogą nie tylko zagwarantować roślinom stały dopływ wilgoci ale również uchronić je przed jej nadmiarem w okresach opadów . Z reguły będą to donice na wymiar z podwójnym dnem - w spodniej przegródce gromadzi się woda, jaka stopniowo przesiąka do znajdującej się dalej komory z ziemią oraz roślinami - duże donice do domu na wymiar. Pomimo, iż roślinki tak bardzo kochają wodę, nie należy jednakże przesadzać z jej dozą. Jeśli zatem w donicy z nawadnianiem będzie zbyt wiele wody, rośliny mogą zacząć chorować.


Dlatego jeżeli stawiamy na zakup takowej donicy, warto wyselekcjonować model wyposażony w specjalny zawór, który umożliwia spuszczanie nadwyżki wody z donicy.