Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Co obowiązkowo należy zrobić przed budową dróg lub budynków – o badaniach geotechnicznych

Budowanie rozmaitych budowli nigdy nie zaliczało się do najłatwiejszych kwestii. Nie jedynie powinno się dbać o wykwalifikowany projekt architektoniczny, uważne wykonanie , a także wysokojakościowe materiały budowlane, ale też sprawdzić sporo znaczących czynników – dla przykładu plan zagospodarowania miasta albo wilgotność gleby. Nawet najwspanialszy dom jest w stanie szybko ulec zniszczeniu, kiedy zostaje zbudowany w nieodpowiednim miejscu. Dlatego też przed wszelakimi budowami zdecydowanie nieocenione i nieocenione są usługi geologiczne i geotechników.

Takie zadania, jak badanie zagęszczenia gruntu, to w dzisiejszych czasach fundament sprawnie przemyślanej budowy – z tego powodu najlepiej przeprowadzić je perfekcyjnie , jak również fachowo, aby następnie uniknąć przykrych niespodzianek. Wybranie do tego celu uznanych i renomowanych firm jest zdecydowanie dobrym wyjściem – zawsze przydatne są znakomite kwalifikacje i obfite doświadczenie.
Pozornie zwyczajne badanie zagęszczenia gruntu jest wysoce przydatne w rozmaitych przypadkach – przykładowo w celu otrzymania zezwolenia na budowę albo zakup działki . Takie badania są także nieocenione w czasie konstruowania wszystkich dróg. Z jasnych względów o sporo lepiej zapłacić za staranne pomiary dokonywane za pomocą profesjonalnych urządzeń, niż zaryzykować zupełne fiasko inwestycji z przyczyny zbyt sporej wilgotności gleby lub zbyt słabej gęstości. Pożyteczna z reguły także się okazuje fachowa dokumentacja. Zdecydowanie należy być świadomym, iż kiedy gleba (wapnowanie gleby) okazuje się wysoce wilgotna, nie zawsze oznacza to potrzebę rezygnacji z budowy – niekiedy po prostu pilne okazuje się wprowadzenie pewnych zmian.

Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Mierzenie wilgotności gruntu jest dokonywane za pomocą tak zwanych odwiertów. Odwierty geotechniczne pozwalają na precyzyjne określenie stanu gruntu nie ważne od konkretnej pory roku, dlatego są najbardziej miarodajne. Należy ich zrobić minimum trzy – wszystkie oferty precyzyjnego zbadania gruntu za pomocą pojedynczego odwiertu w dwudziestym pierwszym wieku da się niestety zaliczyć do mrzonek. Najlepiej wiedzieć, że sam pomiar albo odwiert trwa znacznie krótko, niemniej ze względu na potrzeba wykonania dalszych analiz, na wyniki czeka się nawet do kilku tygodni. Natomiast badanie zagęszczenia ziemi może przebiegać na parę różnorodnych metod – chociażby za pomocą specjalnej sondy lub tzw. lekkiej płyty dynamicznej. W przypadku jakichkolwiek pytań najdoskonalej zwrócić się z pytaniem do doświadczonych geodetów, którzy chętnie wytłumaczą każdą złożoną sprawę.
Tags: