Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/lasy-wroclaw.pl/includes/menu.inc).

Coś dla osób kochających alkohol, czyli w jakich naczyniach podawać poszczególne rodzaje drinków

Elegancko nakryty stół wiele straci ze swojego doskonałego wyglądu, kiedy ustawimy na nim alkohol w najzwyklejszej butelce. Taka pospolita butelka będzie stanowiła zbyt widoczny kontrast dla pięknej zastawy. Powinno więc zastanowić się, czy nie rozsądniej będzie wlać alkohol do karafki.

Wybór karafek jest naprawdę duży. Znajdują się wśród nich zarówno karafki do wina, jak również karafki przeznaczone do serwowania domowych nalewek, wódek, brandy oraz whisky. Mają one różne kształty, nie tylko owalne, ale również kwadratowe. Są wśród nich zarówno klasyczne karafki , które zrobiono ze zwykłego szkła, jak również i takie, które wyprodukowane zostały z kryształu.

dobre wino
Author: Council of Presidents
Source: http://www.flickr.com
Karafki do wina służą do serwowania wina czerwonego. Dokonując ich wyboru, pamiętajmy, aby zwrócić dużą uwagę na to, jaki kształt ma ich dno - karafki do wina. Do wina zalecane są karafki, których dno jest szerokie. Taki kształt dna gwarantuje mocniejsze dotlenienie wina i pozwala wyraźniej uwolnić jego zapach. Oprócz karafek do wina w sprzedaży jest wyjątkowo szeroki wybór karafek do wody oraz likierów. W karafkach do wody śmiało możemy zaserwować również wina białe. Mnóstwo alkoholi wytrąca na spodzie butelki osad. Jeżeli więc podajemy go w karafce, to powinniśmy przelewać go niezwykle ostrożnie, tak, aby osad nie wypłynął z butelki. Zgodnie z zasadami savoir-vivre, podając markowy alkohol, oryginalną butelkę umieszczamy na osobnym stoliku. Muszą pamiętać o tym ci, którzy chcą uchodzić za znawców alkoholu.

Karafki do whisky (zobacz: blended whisky) powinny mieć dno w kształcie kwadratowym. Można w nich podawać tylko i wyłącznie whisky. Wyjątkowo często sprzedawane są one razem ze szklankami do podawania tego znanego na całym świecie trunku. Szklanki do whisky są niskie, ich cechą typową jest grube dno. Sprawdź ofertę: więcej artykułówSzklanki do whisky mogą być wykorzystywane nie tylko do serwowania whisky, ale również do innych rodzajów alkoholu pod warunkiem, że serwuje się go z kostkami lodu. Klasyczne szklanki, w których podaje się whisky posiadają nawet swoją nazwę. Zostały ona nazwane Old Fashion Glass. Pojemność szklanek do whisky jest zróżnicowana, waha się od 170 do 280 mililitrów. W sprzedaży znajdziemy również szklanki o odrobinę większej, wynoszącej 300 mililitrów pojemności. Można je wykorzystać do serwowania napoi bez dodatku alkoholu. Cieszą się one naprawdę dużą popularnością.